CZERWCOWE TERMINY
 
Serdecznie Was zapraszamy na czerwcowe wakacje mamy dla Państwa krótkie terminy weekendowe : 
 
1 do 4 i 15 do 17 i 23 do 25 czerwca oraz prawdziwe wakacje w połowie czerwca. Dwońcie proszę po szczegóły bo pogoda zapowiada się piękna a atrakcji mamy sporo. 
 
 
Prawdziwa opowieść o Glapkowym Krasnalu - Madżim 
 

 

 

.......a było to tak. We wtorek siedziałam sobie w salonie na kanapie i pisałam co będzie nam potrzebne do naszych letnich zabaw, aż  tu nagle na mój zeszyt coś kapnęło . Podniosłam głowę a tam, wielka, zielona plama na suficie.image.png

Plama się powiększyła,  w końcu więc zwyciężyłam zimowego leniuszka w sobie poszłam na górę, tam gdzie będziecie mieszkać w wakacje, żeby sprawdzić co to takiego.  W korytarzu, przy  lodówce był  istny mały las. Drzewka i mech. Przyjrzałam się dokładnie był też taki  domek w drzewie. W środku małe pokoiki,w nich posłania wyłożone mchem a na samym środku plac zabaw dla dzieci zbudowany z misternie połączonych szyszek 🌲🌳🌲🌳.

 

Obok placyku, na samym środku tej budowli stała bardzo dziwna maszyna, mieniła się kolorami, bulgotała płynami i co rusz wystrzelała w powietrze śliczne drobinki brokatu. Wszystko to wyglądało na niezwykle ciekawe i dość małe na szczęście. Nie ukrywam, że moja praktyczna dusza zaczęła już myśleć jak pomieszczę tą dodatkową rodzinę z własnym drzewnym pokojem latem kiedy przyjedziecie na wakacje a wtedy nagle ..........wszystko zniknęło.

 

Na górze zupełnie nic, no to lecę na dół a plamy też nie ma . Pięknie, myślę sobie, to już jak nic wszystko to musiało mi się przyśnić niestety. 😟  Ale coś mnie jeszcze pokusiło pójść na górę znowu.  Wchodzę, patrzę, drzewa nie ma ale na środku korytarza, dokładnie koło tej dużej skrzyni stoi ktoś bardzo mały. Stoi i chlipie a z oczu toczą się miniaturowe łezki.😪

Przecież to tylko dziecko, takie jak Wy.  Nie można go tak zostawić. Podeszłam bliżej, Maluch wskoczył na podstawioną mu rękę i wytarł głośno nos w skrawek mojego rękawa. "Nie ma mamy -  powiedział.  Nie ma mamy "

i chlipie i chlipie.

Zabrałam go na dół i dałam troszkę mleczka w nakrętce od butelki. Mleczko było ciepłe a maluszek zmęczony płaczem po chwili więc spał już w mojej kieszeni. Otuliłam go ciepło rękawiczką i wyszłam na dwór karmić nasze zwierzęta Kozę Mesię,  owieczkę Tiarę, świnki Kropkę, Łatkę, Wisienkę i Kruszynkę i króliczki.

 

Oj,  nawet nie wiecie jak tu teraz Was brakuje,  w zimie nikt nie pomaga Cioci w karmieniu zwierząt. 😟 Mam nadzieję, że kiedy przyjedziecie weźmiecie się zaraz do pracy przy zwierzątkach 🙂

 

Wracając jednak do Malca w mojej kieszeni, kiedy  usłyszał beczenie Tiary zaraz przebudził się radosny i wyskoczył pomagać w obrządku, głównie zajął się głaskaniem każdego zwierzaka za uszkiem za co były mu bardzo wdzięczne i od razu  zrobiły się bardzo cichutkie a on w zamian rozpoczął opowiadanie swojej historii.

 

Okazało się, że ma na imię Madżi i  jest najmniejszym dzieckiem w rodzinie Nieśmieciuszków. Oczywiście mama przypominała mu, żeby sam nie wychodził poza placyk zabaw, oczywiście nie posłuchał. Choć wiedział, że domek w każdej chwili może się przenieść w inne miejsce, zostawiając tych, którzy wyszli 😕

Niestety Madżi zainteresował się zabawkami ,🚂🚢🤖🎸   które na zimę zgromadziliśmy w przedpokoju i zapomniał o przestrogach mamy. Teraz domek zniknął a on został bez rodziny. Martwiliśmy się wspólnie co tu począć. Pocieszałam go  zapewniając, że na pewno rodzice wrócą po niego. Jednak on był pewien, że tak nie będzie. Wyobraźcie sobie  Madżi oświadczył mi kategorycznie, że Nieśmieciuszki bardzo nie lubią ludzi. Przecież Wy i ja też jesteśmy ludźmi. To niemożliwe pomyślałam, przecież jesteście  są bardzo mili. 😇💙💗💚 .

Trochę zrobiło mi się przykro. Jednak zapytałam  Madźiego dlaczego Nieśmieciuszki tak nas nie lubią ?  I wiecie co odpowiedział, chodzi o śmieci. Nieśmieciuszki nie lubią śmieci,  a niektórzy ludzie śmiecą bardzo dużo i nawet  wyrzucają śmieci do lasu. No cóż nie wolno wyrzucać śmieci do lasu, miał rację prawda?

 

Madżi nie miał jednak racji w sprawie swoich rodziców, wrócili po niego i opowiedzieli nam wiele ciekawych historii. Powiedzieli też, że będą wracać do nas w lecie ze swoim zielonym domkiem. Może wtedy ich poznacie.   Bardzo się ucieszyłam i machałam im na pożegnanie cała szczęśliwa a kiedy zniknęli pomyślałam.......... ciekawe jak ja znajdę ten zielony domek w lecie w ogrodzie pełnym zieleni? 🌿

Od tego czasu minęły już cztery lata, Madżi podrósł trochę i często odwiedza Glapki, latem zostawia nam listy i niespodzianki, na pewno Go znajdziecie :) 

 
 

 

 

 

Glapki to miejsce, w którym dzieci są zawsze mile widziane czy właśnie uczą się jeść i wysmarują wszystko dookoła, czy może nieodparta chęć rysowania w wieku lat 4 pchnęła je w kierunku białej ściany ;) 

 

czytaj więcej...

RODZINNY WYJAZD W CZERWCU

Zapraszamy na wspaniały CZAS DLA MALUCHA 

Zapraszamy

czytaj więcej ....

 

 
 
 


Zapraszamy do naszego 100 letniego domu, do znanych Wam pokoi i naszej nowości Mieszkanka na parterze. 
 

 

czytaj więcej ...

 

Niniejsza strona wykorzystuje tzw.pliki cookies w celu dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych.Kliknij aby dowiedziec sie wiecej na temat naszej polityki prywatnosci.

  Akceptuje pliki dla tej strony
EU Cookie Directive Module Information