Wiosenne wakacje w Glapkach

Z ogromną radością ogłaszamy, że Glapki działają i zaczną sezon od 24 maja a zakończą 26 września 2021 roku. W naszych wiosennych i jesiennych propozycjach są jeszcze wolne miejsca, serdecznie wiec zapraszamy do rezerwacji pokoju lub całego domu. 

 

W czterech terminach w roku uwolnimy nasz dom dla Was. Jeśli chcecie nas odwiedzić większą grupą i macie ochotę na  SAMODZIELNY PODBÓJ GLAPEK, zapraszamy. 
 
Oddamy do Waszej dyspozycji, pokoje na górze, salon i kuchnię na cały weekend, a co najważniejsze oddamy zwierzątka i zabawki a jeśli chcecie dodatkowo także obiady.  Przez te dwa dni to Wy będziecie gospodarzami w Glapkach. Zamienicie się w prawdziwych farmerów i  będziecie prowadzić  farmę. 
 
Co dostaniecie: 
 - 5 pokoi w naszym domu, każdy z łazienką 
( do zakwaterowania maksymalnie 10  dorosłych i 5 do 13 dzieciaków. )
 - dostęp do kuchni z wyposażeniem i jadalni
- możliwość głaskania i karmienia naszych zwierzaków, kurek, królików, kozy i owieczek
🐖🐈🐤🐕🐐🐇🐑
- możliwość korzystania z zabawek w pokojach i w salonie oraz w ogrodzie.
 
Terminy do wyboru: 
2 do 4 października 2020 roku
14 do 16 maja 2021 roku
16 do 18 kwietnia 2021 roku
 
Cena od piątku od 14.00  do niedzieli do 18.00 - 1750 złotych 
 
 
Wielkanoc od piątku do poniedziałku w cenie 2950 zł 
 
Obiad dorosły 25 złotych / dziecko 15 złotych  
 

 

PROPOZYCJA JEDNODNIOWYCH ZAJĘĆ DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI

 
POWITANIE WIOSNY - WIOSENNE PORZĄDKI. ZABAWA I NAUKA W GOSPODARSTWIE AGROTURYSTYCZNYM
TERMINY OD 15 DO 31 MARCA
 
Tym razem dowiemy się co trzeba zrobić żeby przyszła wiosna, jak to jest z tymi porządkami, czy zwierzęta też  je lubią ? Zapraszamy Was do wiejskiego gospodarstwa w, któryna lekcje o ekologicznych porządkach na wiosnę. Kiedy takie zrobicie Pani Wiosna zawita do nas w pełni. Możecie być tego pewni.

Program zajęć 1, 5 godziny zegarowej.

Dla kogo: zajęcia są przeznaczone dla grup przedszkolnych, zerówek i klas nauczania początkowego.

Co dają: przygodę, zabawę i wiedzę o ekologii na wsi oraz kontakt ze zwierzętami .

Co robimy: podczas jednych zajęć dzieci  poznają zasady segregacji śmieci w formie zabawy, nauczą się piosenki i zabawy ruchowej, rozwiążą zadania związane z ekologią i przygotują coś fajnego z rzeczy, które miały już skończyć swoją karierę.A także obejdą farmę, żeby się dowiedzieć z rozwiązanych zagadek czy zwierzęta popierają ekologię.  

 

ZAJĘCIA SKŁADAJĄ SIĘ Z TRZECH CZĘŚCI:

I.                    Ok. 30 minut – Zabawa w znajdowanie informacji. Dzieci muszą znaleźć informacje w ogrodzie i odczytać zaszyfrowane wiadomości. Żeby dowiedzieć się gdzie są ukryte materiały  potrzebne do wykonania części plasycznej będą musiały zdobyć wiedzę o segregacji śmieci i nauczyć się zabawy ruchowej, która utrwala te wiadomości. 

II.                  Ok. 30 minut -  Zajęcia plastyczne - tworzymy fajne przedmioty z niepotrzebnych już rzeczy, zależnie od pogody będziemy tworzyć w sali lub na zewnątrz. 

III.                Ok. 30 minut  -  Wizyta u zwierzątek. Teraz w formie zabawy z zagadkami dowiemy się czy zwierzęta też są eco.  

 

WIEJSKA ZAGRODA – ZABAWA I NAUKA W GOSPODARSTWIE AGROTURYSTYCZNYM GLAPKI

TERMINY PAŹDZIERNIKOWE

 

Zapraszamy Was do prawdziwego, wiejskiego gospodarstwa. Tu nauczymy się jak wygląda pszenica i żyto, czym się różni słoma od siana, co to właściwie za cudo te płatki owsiane i …że pani koza ma brodę.  Zajęcia edukacyjne i zabawa z gospodarskimi zwierzątkami czekają na Was w Glapkach.

Program zajęć 1, 5 godziny zegarowej.

Dla kogo: zajęcia są przeznaczone dla grup przedszkolnych, zerówek i klas nauczania początkowego.

Co dają: przygodę, zabawę i wiedzę o życiu na wsi oraz kontakt ze zwierzętami .

Co robimy: podczas jednych zajęć dzieci  poznają i dotykają różne rodzaje zbóż, nakarmią i pogłaszczą kozę , dotkną owczej wełenki, przygotują zupę dla świnek i poprzytulają małe króliczki i przygotują oraz zjedzą smaczny posiłek.

 

ZAJĘCIA SKŁADAJĄ SIĘ Z TRZECH CZĘŚCI:

I.                    Ok. 30 minut – Zabawa w znajdowanie informacji. Informacje potrzebne do prawidłowego zajmowania się zwierzątkami pogubiły się w całym ogrodzie. Cóż zrobić, trzeba je znaleźć i złożyć w całość wykorzystując otrzymane wskazówki.  W ten sposób w ruchu  zdobywamy wiedzę. Odnaleziona wiedza przekazana jest w obrazkach lub w słowach, zadania oznaczone kolorami, cyframi rzymskimi lub arabskimi zależnie od wieku dzieci.

II.                  Ok. 30 minut -  Przygotowujemy jedzenie dla zwierząt i karmimy je. Szykujemy zupę dla świnek ze śruty wielozbożowej, mieszamy i dotykamy ziarna dla kózki i owieczki, szykujemy przysmaki  dla króliczków. Dowiadujemy się, czy koza może jeść  świeży chleb, co lubią świnki Kropka i Łatka, czy Pies Borys lubi ser , czy kociaki przy głaskaniu gubią kłaki. Dzieci przygotują potrawy dla zwierzątek w małych grupkach pod okiem opiekunów i nakarmią zwierzęta.

III.                Ok. 30 minut  - Jedzonko. Po  pracy należ się naszym pracownikom odpoczynek.  Nasz posiłek to pyszny jogurt z własnoręcznie przyrządzonym mussli. Przy okazji dowiemy się jak powstają płatki owsiane i spróbujemy zrobić kilka własnych.

ZAPISY:

Zapraszamy grupy od  15 do 25 osób.

Zajęcia odbywają się w marcu  i  październiku. Marzec - Powitanie Wiosny w terminach od 15 do 31 marca, Wiejska Zagroda - od 5 do 11 października

Cena zajęć obejmuje: aktywności i jedzonko i wynosi 17 złotych za osobę

Gdzie jesteśmy: Barzowice 37

Kontakt: Iwona Tabaczyńska Tel.: 660932344, lub mail gTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , WWW.glapki.pl

Nasza rekomendacja : Od 5 lat Glapki prowadzą zajęcia z edukacji wiejskiej dla dzieci od 1 do 12 roku życia, zdjęcia i opinie z naszych turnusów dla odwiedzających gości znajdziecie Państwo na stronie internetowej i fb Glapki.  W zeszłym roku po raz pierwszy przeprowadziliśmy zajęcia dla dzieci szkolnych, udało się. Mamy więc zadowoloną Panią Alicję Antosik ze Szkoły w Kopnicy i Klasę 1 tamże.

 

i

 

 

 

 

 

e

 
 

Niniejsza strona wykorzystuje tzw.pliki cookies w celu dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych.Kliknij aby dowiedziec sie wiecej na temat naszej polityki prywatnosci.

  Akceptuje pliki dla tej strony
EU Cookie Directive Module Information