PROPOZYCJA WIOSENNYCH WYJAZDÓW:       

Bedzie nam bardzo miło jeśli na odwiedziny w Glapkach wybierzecie jeden ze świątecznych okresów w tym roku proponujemy Wam :

WIELKANOC 2020 - WOLNE MIEJSCA

od piątku 10 kwietnia  do wtorku 14 kwietnia

W świąteczny piątek przywitamy Was już od południa smaczną zupką i lokalną rybką na obiad oraz wieczornymi zajęciami ze zwierzętami i karmieniem jajek, w sobotę od rana chętne dzieci mogą przystroić koszyczki i powędrować do święconki a po południu razem poszukamy zwiastunów wiosny i przygotujemy piękne ozdoby. W niedzielę odwiedzi nas zajączek i w ogrodzie zostawi wiadomość jak znaleźć świąteczne gniazdka, w świąteczny Śmingus - Dyngus wszyscy razem wybierzemy się na basen polewać się wodą do woli a we wtorek rano odpoczniemy po świętowaniu.

Wszystkie dni wypełnią nam świąteczne zabawy, tradycje i oczywiście trochę świątecznego objadania ( uroczyste śniadanie i obiad w niedzielę oraz poniedziałek) ale także zabawy na świeżym powietrzu, ze zwierzątkami i gospodarskie obowiązki do, których zapraszamy dzieci codziennie bez względu na święto. 

MAJÓWKĘ 2020

WOLNE MIEJSCA

od środy 29 kwietnia do niedzieli 3 maja

Tym razem na Majówkę w lesie straszna granda. Ponoć odbył się prawdziwy wiec wszystkich mieszkańców lasu. Bardzo się zdenerwowali. W lesie jest coraz więcej śmieci a im to zupełnie nie odpowiada. Musimy dowiedzieć się co trzeba z tym zrobić i szybko podjąć działania bo ponoć zwierzęta zagroziły wyprowadzką z naszego lasu. Przyjedźcie szybko na pomoc już w środę postaramy się czegoś dowiedzieć i przez całe 5 dni będziemy przy pomocy rodziców rozwiązywać tą trudną sprawę, pomogą nam nasze zwierzęta i znane już Wam z poprzednich lat Eco ludki. 

 

CENNIK NA WIELKANOC I MAJÓWKĘ ( DODATKOWE ATRAKCJE SĄ JUŻ UJĘTE W CENIE) : 

mam mniej niż 3 lata nie płacę nic, korzystam ze wszystkiego

mam 3 do 6 lat płacę 98 złotych za dobę z jedzonkiem i warsztatami

mam 7 do 12 lat płacę 137 złotych za dobę z jedzonkiem i warsztatami

mam więcej niż 12 lat płacę  177 złotych za dobę z wyżywieniem

 

 

PROPOZYCJA JEDNODNIOWYCH ZAJĘĆ DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI

 
POWITANIE WIOSNY - WIOSENNE PORZĄDKI. ZABAWA I NAUKA W GOSPODARSTWIE AGROTURYSTYCZNYM
TERMINY OD 15 DO 31 MARCA
 
Tym razem dowiemy się co trzeba zrobić żeby przyszła wiosna, jak to jest z tymi porządkami, czy zwierzęta też  je lubią ? Zapraszamy Was do wiejskiego gospodarstwa w, któryna lekcje o ekologicznych porządkach na wiosnę. Kiedy takie zrobicie Pani Wiosna zawita do nas w pełni. Możecie być tego pewni.

Program zajęć 1, 5 godziny zegarowej.

Dla kogo: zajęcia są przeznaczone dla grup przedszkolnych, zerówek i klas nauczania początkowego.

Co dają: przygodę, zabawę i wiedzę o ekologii na wsi oraz kontakt ze zwierzętami .

Co robimy: podczas jednych zajęć dzieci  poznają zasady segregacji śmieci w formie zabawy, nauczą się piosenki i zabawy ruchowej, rozwiążą zadania związane z ekologią i przygotują coś fajnego z rzeczy, które miały już skończyć swoją karierę.A także obejdą farmę, żeby się dowiedzieć z rozwiązanych zagadek czy zwierzęta popierają ekologię.  

 

ZAJĘCIA SKŁADAJĄ SIĘ Z TRZECH CZĘŚCI:

I.                    Ok. 30 minut – Zabawa w znajdowanie informacji. Dzieci muszą znaleźć informacje w ogrodzie i odczytać zaszyfrowane wiadomości. Żeby dowiedzieć się gdzie są ukryte materiały  potrzebne do wykonania części plasycznej będą musiały zdobyć wiedzę o segregacji śmieci i nauczyć się zabawy ruchowej, która utrwala te wiadomości. 

II.                  Ok. 30 minut -  Zajęcia plastyczne - tworzymy fajne przedmioty z niepotrzebnych już rzeczy, zależnie od pogody będziemy tworzyć w sali lub na zewnątrz. 

III.                Ok. 30 minut  -  Wizyta u zwierzątek. Teraz w formie zabawy z zagadkami dowiemy się czy zwierzęta też są eco.  

 

WIEJSKA ZAGRODA – ZABAWA I NAUKA W GOSPODARSTWIE AGROTURYSTYCZNYM GLAPKI

TERMINY PAŹDZIERNIKOWE

 

Zapraszamy Was do prawdziwego, wiejskiego gospodarstwa. Tu nauczymy się jak wygląda pszenica i żyto, czym się różni słoma od siana, co to właściwie za cudo te płatki owsiane i …że pani koza ma brodę.  Zajęcia edukacyjne i zabawa z gospodarskimi zwierzątkami czekają na Was w Glapkach.

Program zajęć 1, 5 godziny zegarowej.

Dla kogo: zajęcia są przeznaczone dla grup przedszkolnych, zerówek i klas nauczania początkowego.

Co dają: przygodę, zabawę i wiedzę o życiu na wsi oraz kontakt ze zwierzętami .

Co robimy: podczas jednych zajęć dzieci  poznają i dotykają różne rodzaje zbóż, nakarmią i pogłaszczą kozę , dotkną owczej wełenki, przygotują zupę dla świnek i poprzytulają małe króliczki i przygotują oraz zjedzą smaczny posiłek.

 

ZAJĘCIA SKŁADAJĄ SIĘ Z TRZECH CZĘŚCI:

I.                    Ok. 30 minut – Zabawa w znajdowanie informacji. Informacje potrzebne do prawidłowego zajmowania się zwierzątkami pogubiły się w całym ogrodzie. Cóż zrobić, trzeba je znaleźć i złożyć w całość wykorzystując otrzymane wskazówki.  W ten sposób w ruchu  zdobywamy wiedzę. Odnaleziona wiedza przekazana jest w obrazkach lub w słowach, zadania oznaczone kolorami, cyframi rzymskimi lub arabskimi zależnie od wieku dzieci.

II.                  Ok. 30 minut -  Przygotowujemy jedzenie dla zwierząt i karmimy je. Szykujemy zupę dla świnek ze śruty wielozbożowej, mieszamy i dotykamy ziarna dla kózki i owieczki, szykujemy przysmaki  dla króliczków. Dowiadujemy się, czy koza może jeść  świeży chleb, co lubią świnki Kropka i Łatka, czy Pies Borys lubi ser , czy kociaki przy głaskaniu gubią kłaki. Dzieci przygotują potrawy dla zwierzątek w małych grupkach pod okiem opiekunów i nakarmią zwierzęta.

III.                Ok. 30 minut  - Jedzonko. Po  pracy należ się naszym pracownikom odpoczynek.  Nasz posiłek to pyszny jogurt z własnoręcznie przyrządzonym mussli. Przy okazji dowiemy się jak powstają płatki owsiane i spróbujemy zrobić kilka własnych.

ZAPISY:

Zapraszamy grupy od  15 do 25 osób.

Zajęcia odbywają się w marcu  i  październiku. Marzec - Powitanie Wiosny w terminach od 15 do 31 marca, Wiejska Zagroda - od 5 do 11 października

Cena zajęć obejmuje: aktywności i jedzonko i wynosi 17 złotych za osobę

Gdzie jesteśmy: Barzowice 37

Kontakt: Iwona Tabaczyńska Tel.: 660932344, lub mail gTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , WWW.glapki.pl

Nasza rekomendacja : Od 5 lat Glapki prowadzą zajęcia z edukacji wiejskiej dla dzieci od 1 do 12 roku życia, zdjęcia i opinie z naszych turnusów dla odwiedzających gości znajdziecie Państwo na stronie internetowej i fb Glapki.  W zeszłym roku po raz pierwszy przeprowadziliśmy zajęcia dla dzieci szkolnych, udało się. Mamy więc zadowoloną Panią Alicję Antosik ze Szkoły w Kopnicy i Klasę 1 tamże.

 

i

 

 

 

 

 

e

 
 

Niniejsza strona wykorzystuje tzw.pliki cookies w celu dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych.Kliknij aby dowiedziec sie wiecej na temat naszej polityki prywatnosci.

  Akceptuje pliki dla tej strony
EU Cookie Directive Module Information