WIEJSKA ZAGRODA – ZABAWA I NAUKA W GOSPODARSTWIE AGROTURYSTYCZNYM GLAPKI

 

Zapraszamy Was do prawdziwego, wiejskiego gospodarstwa. Tu nauczymy się jak wygląda pszenica i żyto, czym się różni słoma od siana, co to właściwie za cudo te płatki owsiane i …że pani koza ma brodę.  Zajęcia edukacyjne i zabawa z gospodarskimi zwierzątkami czekają na Was w Glapkach.

Program zajęć 1, 5 godziny zegarowej.

Dla kogo: zajęcia są przeznaczone dla grup przedszkolnych, zerówek i klas nauczania początkowego.

Co dają: przygodę, zabawę i wiedzę o życiu na wsi oraz kontakt ze zwierzętami .

Co robimy: podczas jednych zajęć dzieci  poznają i dotykają różne rodzaje zbóż, nakarmią i pogłaszczą kozę , dotkną owczej wełenki, przygotują zupę dla świnek i poprzytulają małe króliczki i przygotują oraz zjedzą smaczny posiłek.

 

ZAJĘCIA SKŁADAJĄ SIĘ Z TRZECH CZĘŚCI:

I.                    Ok. 30 minut – Zabawa w znajdowanie informacji. Informacje potrzebne do prawidłowego zajmowania się zwierzątkami pogubiły się w całym ogrodzie. Cóż zrobić, trzeba je znaleźć i złożyć w całość wykorzystując otrzymane wskazówki.  W ten sposób w ruchu  zdobywamy wiedzę. Odnaleziona wiedza przekazana jest w obrazkach lub w słowach, zadania oznaczone kolorami, cyframi rzymskimi lub arabskimi zależnie od wieku dzieci.

II.                  Ok. 30 minut -  Przygotowujemy jedzenie dla zwierząt i karmimy je. Szykujemy zupę dla świnek ze śruty wielozbożowej, mieszamy i dotykamy ziarna dla kózki i owieczki, szykujemy przysmaki  dla króliczków. Dowiadujemy się, czy koza może jeść  świeży chleb, co lubią świnki Kropka i Łatka, czy Pies Borys lubi ser , czy kociaki przy głaskaniu gubią kłaki. Dzieci przygotują potrawy dla zwierzątek w małych grupkach pod okiem opiekunów i nakarmią zwierzęta.

III.                Ok. 30 minut  - Jedzonko. Po  pracy należ się naszym pracownikom odpoczynek.  Nasz posiłek to pyszny jogurt z własnoręcznie przyrządzonym mussli. Przy okazji dowiemy się jak powstają płatki owsiane i spróbujemy zrobić kilka własnych.

ZAPISY:

Zapraszamy grupy od  15 do 25 osób.

Terminy :  3.10. (czwartek) ,  8.10. ( środa),  16. 10( środa) ,  18.10 ( piątek)

Godziny:  8: 30 lub 11.00

Cena zajęć obejmuje: aktywności i jedzonko i wynosi 17 złotych za osobę

Gdzie jesteśmy: Barzowice 37

Mapka:

Kontakt: Iwona Tabaczyńska Tel.: 660932344, lub mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , WWW.glapki.pl

Nasza rekomendacja : Od 5 lat Glapki prowadzą zajęcia z edukacji wiejskiej dla dzieci od 1 do 12 roku życia, zdjęcia i opinie z naszych turnusów dla odwiedzających gości znajdziecie Państwo na stronie internetowej i fb Glapki.  W zeszłym roku po raz pierwszy przeprowadziliśmy zajęcia dla dzieci szkolnych, udało się. Mamy więc zadowoloną Panią Alicję Antosik ze Szkoły w Kopnicy i Klasę 1 tamże.

 

i

 

 

 

 

 

e

 
 

Niniejsza strona wykorzystuje tzw.pliki cookies w celu dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych.Kliknij aby dowiedziec sie wiecej na temat naszej polityki prywatnosci.

  Akceptuje pliki dla tej strony
EU Cookie Directive Module Information