Dom Gościnny Glapki jest realizacją naszego marzenia o miejscu przyjaznym dla dzieci, udało się, codziennie się z niego cieszymy. Teraz podążamy za kolejnym marzeniem, marzeniem o zabawkach, które dzieci będą kochały a w całości pochodzą z odzysku.

 

5 lat temu zaczęliśmy urządzać swoje życie od nowa, z małego mieszkania do domu, który ma wiele pokoi i wiele potrzeb i ponieważ jest pełen dzieci potrzebuje wielu zabawek. Od początku była z nami a zamiast zniknąć rosła i ma się dobrze idea używania rzeczy z odzysku. Ci z Was, którzy nas odwiedzają wiedzą, że nasze talerze, krzesła, sztućce, zabawki są rzeczami wyszperanymi przez nas i naszych przyjaciół. Najlepsze jest to, że choć część z nich jest kupiona z drugiej ręki to duża część naprawdę pochodzi z niepotrzebnych już rzeczy nazbieranych w ciągu naszego życia. Żal wywalić bo dobre. Teraz głośno mówimy:  i słusznie. 

 

      Przez te 5 lat Glapki wielkim nakładem zbieraczej pracy nagromadziły cały strych Przydasiów. Wiecie co to takiego ? Wy też je macie , te rzeczy co jeszcze się przydadzą ale wciąż nie wiadomo kiedy. U nas jednak nastąpił przełom i PRZYDASIE naprawdę się przydadzą. Z naszych i cudzych przydasiów postanowiłyśmy zrobić coś dobrego. 

 

      Długie godziny poszukiwania odpowiednich materiałów i dodatktów. Potem następne godziny prób i błędów w szyciu i oto przed Wami: Rybka Glapka

 

Rybka powstała w 99% z rzeczy, które już miały zakończyć swój marny żywot, ubrań, których już nikt nie chce, babcinych nici, zagubionych w mieszkaniach tych, którzy nigdy nie trzymali w dłoni igły i wypełnień z brzuszków zabawek, które wytuliliście już tak, że tylko wypełnienie z nich zostało oraz zamków, rzepów, sprzączek i uchwytów wyprutych starannie z niepotrzebnych już dziecinnych ubrań.

Rybka Glapka jest zabawką, manifestem, dobrą sprawą. Będzie Wam przypominać, że warto być eco i że niepotrzebne Wam rzeczy mogą znaleźć fajne zastosowanie gdzie indziej, ale będzie też ciekawą zabawą i wiernym towarzyszem,  pluszakiem dla Waszych dzieci. Rybka jest mamą, ma ukryte kieszonki i zakamarki, zamki i rzepy na grzbiecie tak żeby mogła dać schronienie swoim niesfornym dzieciakom. 

Jak to się stało, że rybka przypłyneła do naszego domu i szczegóły jej powstania znajdziecie w blogu ( pomarańczowe B u góry strony)  a zdjęcia w galerii zdjęć. Długo pracowałyśmy nad tym projektem z Jagodą, Panią Jasią, Pawłem ogrodnikiem i mamy nadzieję, że Wam się spodoba. Jeśli tak powstanie sklep z wieloma rzeczami z odzysku, które mogą znaleźć nowych właścicieli i nasze marzenie znów nabierze realnych kształtów. 

 

Rybkę można zamówić już na Święta w cenie  od 50 do 80 złotych + przesyłka w paczkomacie.  Jeśli jakaś mogłaby zamieszkać w Waszym domu, dzwońcie 660932344 lub piszcie Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zaraz ją wyślemy . 

 

 

 

     Drugi krok naszej walki o odzysk to PUFKI GLAPKI - PEŁNE ZABAWY. Okazało się, że przez ten czas Glapki nazbierały też kilka mebli do odnowienia, które nie znalazły zastosowania w naszym domu, teraz wypuszczamy je w świat. Pufy są efektem mojej wielogodzinnej pracy, pracy satysfakcjonującej bo uratowałam coś co miało już zakończyć żywot ale jednocześnie niedoskonałej jak sama ja. 

 

     PUFKI GLAPKI - PEŁNE ZABAWY są siedziskiem, schowkiem na skarby, tak ważnym kiedy jest się małym i kuferkiem z zabawami. Każda z puf została obdarta do golizny, wyczyszczona i naprawiona, uzupełniona o nowe elementy i co najważniejsze zaopatrzona w przyrządy do zabawy. Odnowienie pufy w 80 % pochodzi z odzysku ale zabawki i gry są 100 % używane. W naszym domu powstały już dwie pufy a trzecia przybędzie lada chwila.

 

PIRACKA WYPRAWA PUFA / ZASŁONKA I PODUCHA - zamieni zwykły pokój w pokój prawdziwej piratki lub pirata

 

Kiedy chce się zostać piratem potrzeba skrzyni do zabawy pełnej skarbów i odrobiny pirackich gadżetów. Wszystko to znajedziecie w naszej mega skrzyni. 

 

BĘDZIE TAM :

 

nowa, ale nie używana gra w statki kupiona kiedyś w szale w Tigerze - do wspólnej zabawy z rodzicami

stara i pamiętająca wiele zabaw ale wyprana, pozszywana i ozdobiona lalka piratka a wraz z nią komplet ubranek z łatkami i opaska na oczy, z własnym woreczkiem podróżnym

pirackie przebranie w wersji podstawowej, opaska, chustka, kamizelka spakowane w małą torbę piracką

piraccy koledzy na rzepy do samodzielnej zabawy, oraz niezbędny każemu piratowi kawałek sznurka wraz z listem jak wykonać magiczny marynarski węzeł .

 

W zestawie będzie też zasłonka w żagle oraz poducha do siedzenia na podłodze kiedy skrzyna posłuży do zabawy :) Cena pufy to 199 złotych. 

 

 

 

WSZECHWŁADNY RÓŻ: PUFA I PODUCHA 

 

Odwagę można mieć na różowo, można kochać róż i  być małą konstruktorką. Wędruje do Was pufa, która jest  siedziskiem, schowkiem, zabawką i platformą konstrukcyjno budowlaną. Pufa zawiera 4 słodkie torebeczki a w nich mini zestawy różnych klocków i szmatek do samodzielnego budowania planety marzeń. Cena pufy to 199 złotych. 

 

BĘDZIE TAM:

 

 zestaw klocków z płaskich elementów ( 24 szt) 

wąż z klocków składanych ( 10 szt) 

laleczka do szycia z rodzicacami - filcowa

zestaw łaczników i szmatek( 20 szt ) 

torebeczka i pierścionek, żeby odpowiednio zaprezentować się na gali przy odbiorze nagrody za najlepiej zaprojektowaną planetę. 

 

PROJEKT TRZECI - Ekologiczne woreczki na luźne zakupy - zrobione w całości z odzyskanych surowców. 

 

Tu sprawa jest prosta, zastanawiacie się chwilę co kupujecie i zamawiacie na początek 4 woreczki za 10 zeta. Już po 3 dniach idziecie z nimi na pierwsze zakupy i wiecie co, sama tak zrobiłam więc wiem co mówię. Przyczynicie się do poprawy środowiska i POCZUJECIE SIĘ LEPIEJ. Za 10 zł, warto, zapewniam :) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 

Niniejsza strona wykorzystuje tzw.pliki cookies w celu dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych.Kliknij aby dowiedziec sie wiecej na temat naszej polityki prywatnosci.

  Akceptuje pliki dla tej strony
EU Cookie Directive Module Information