Niniejsza strona wykorzystuje tzw.pliki cookies w celu dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych.Kliknij aby dowiedziec sie wiecej na temat naszej polityki prywatnosci.

Agroturystyka nad morzem dla najmłodszych z rodzinami

tel. 660 932 344

  • Pełnia sezonu 2024

    od 14 maja do 22 września
  • Wrześniowe i czerwcowe wakacje dla maluszków

    Mnóstwo pozytywnych wrażeń
  • Czas wiosennej wolności

    Zapraszamy na Wielkanoc, Majówkę i wiosenne weekendy

 

Wrześniowa

przygoda

 

WRZESIEŃ - dlaczego warto owiedzić Glapki we wrześniu ?

POZYTYWNE EMOCJE - Wakacje mają przede wszystkim służyć naładowaniu baterii chcemy żeby ten czas dał nam siłę na ponure zimowe dni na zimno i słotę. Chcemy nałapać słoneczka, zrobić w pamięci zdjęcie rozbawionych zabawą dzieciaków i zarzyć spokoju. A to właśnie gwarantuje nam wrzesień :) 

 

 

Wrzesień to czas kiedy wszystko u nas dzieje się w trybie slow. Dzieci się bawią, dorośli proszą w kuchni o kolejną kawę lub herbatę, odpoczywają na leżakach lub czytają książki w naszych ulubionych hamakach, bawią się z dziećmi. We wrześniu na wszystko mamy czas. Jak czarodziejska zasłona spada z nas presja, że muszę iść, zobaczyć, zwiedzić.

 

Sekret tego odpoczynku to nie tylko hamaki ale TOWARZYSTWO RÓWIEŚNIKÓW...

We wrześniu nic nie musimy, odpoczywamy po  prostu. Odpoczywają i dzieci i rodzice a sekret tego odpoczynku to nie tylko hamaki ale TOWARZYSTWO RÓWIEŚNIKÓW.  To czas kiedy w Glapkach goszczą tylko dzieci małe, dzidziusie mają wieczorny spokój i wszystkie wygody w pokoju, dostaną wanienkę, łóżeczko, leżaczek. 1,5 roczniaki bez problemu znajdą dla siebie krzesełko do karmienia i fajne jedzonko a w pokoju zabawek mnóstwo rzeczy z których żadnej nie da się połknąć ale na wypadek próby wszystkie są umyte płynem do naczyń :) 2 latki zaczynają już szukać kogoś do zabawy i znajdują zawsze bo w Glapkach gości zawsze kilka rodzin i kumpel do budowania i rozwalania babek w piasku znajdzie się na pewno. A kiedy zbliżacie się do magicznego progu 3 latek z pewnością dołączycie już do zabawowej bandy, którą same z siebie jak na starych filmach tworzą w Glapkach maluszki od 3 do 6 lat. wakacyjnymi wyzwaniami. Nie ma lepszego czasu na zamki z piasku.

Zawsze kiedy zbliża się wrzesień pytacie o pogodę. POGODA NAD BAŁTYKIEM NIE JEST DO PRZEWIDZENIA ALE JUŻ TEMU ZARADZILIŚMY. Niestety Bałtyk to chłodne morze a jego wrześniową zaletą jest mnóstwo jodu, piękne widoki i puste plaże. Bywa, że pogoda tak nas rozpieszcza, że zapominamy o jesieni a czasem noce bywają chłodne i deszczyk popaduje radośnie. Tego nie da się przewidzieć we wrześniu, w lipcu i w sierpniu, pogoda nad Bałtkiem bywa kapryśna dlatego Glapki są zawsze pełne zabawy i pomysłów a pogoda jest u nas tylko stanem umysłu :)

 

Czy pogoda przeszkada w zabawie?

Dzieciom pogoda nie straszna, ubrane w gumowe ubranka i kalosze bawią się chetnie w kałużach, a my bez stresu ubieramy je na dwór bo wiemy, że wrócą suche i wybawione.

Potem gumowe spodenki i kurtki od deszczu wycieramy ściereczką i suszymy na ciepłych kaloryferach bo w Glapkach kiedy wrzesień chce pokazać rogi szybko włączamy centralne ogrzewanie. Dlatego bez strachu możemy zapraszać do naszego domu Maluszki i dzidziusie nawet do 1 października. A kiedy skończą im się już pomysły na samodzielną zabawę zapraszamy na zajęcia, codziennie po śniadanku i po drugim daniu spotykamy się żeby karmić nasze milusie zwierzaki. To zajęcie, które dzieci uwielbiają i będzie się odbywało zawsze bez względu na pogodę. Głaszczemy króliki, dokarmiamy trawą małe kaczuszki, sprawdzamy czy pióra kury są miękkie w dotyku i ile jajek zniosła. Nazrywamy gałązek dla kózki i owieczki, pozbieramy jabłuszka w ogrodzie. Tyle jest zajęć, tyle pracy, tyle różnych spraw do załatwienia, że podwieczorek i koniec dnia zawsze nas zaskakują. W Glapkach często słychać dzieci , które przekonują rodziców wieczorem , że jeszcze czegoś nie zrobiły i rodziców, którzy z rozbawieniem odpowiadają, zdążysz jutro też jest dzień.

 

 

Przyjeżdżajcie więc do Glapek gdzie znajdziecie dom, warsztatty dla dzieci i otoczenie przygotowane specjalnie dla dobrej zabawy Waszych Maluszków.

 

UDOGODNIENIA DLA DZIECI są w Glapkach normą i bardzo zależy nam na Waszej wygodzie. Znajdziecie więc u nas łóżeczka, nocniki, wanienki, małe klapy, suszarkę do mokrych włosków, zabawki w każdym pokoju, mięciutkie pościele dla bobasa z płaską poduszką, leżaczki dla Maluszków i 5 rodzajów różnych krzesełek do karmienia, co komu wygodnie :) 

 

Chcemy żeby nasze wakacje były i dla dzieci i dla rodziców. Mamy zaszczyt ogłosić, że w Glapkach odpoczywają i dzieci i dorośli dlatego staramy się podać Wam PROSTE, TRADYCYJNE MENU z którego dzieci zawsze coś wybiorą. Codziennie do obiadku gotujemy więc kaszę i ziemniaki podawane bez sosu, warzywko z wody podawane z odrobiną masełka i mięsko lub rybkę co drugi dzień smażoną jak nugetsy własnej roboty a co drugi dzień duszoną lub gotowaną jak sosik z szynki lub pulpeciki. Kiedy dzieci smacznie zajadają, rodzice nie muszą się martwić o ich pełne brzuszki i sam mają gotowe posiłki można się skupić na odpoczynku i zabawie. 

 

T

Co na Nas 
czeka?

 Tak więc codziennie zdążycie :

 - zjeść 4 posiłki dopasowane do dziecinnych potrzeb, 

- 2 razy dziennie wziąć udział w zajęciach ze zwierzątkami i zadaniami od krasnoludka Madżiego,

- bawić się w ogrodzie, zwisać na huśtawkach, przygotowywać kawę w jednej z naszych 3 kuchni lub lody w naszej lodziarni dla dzieci,

- odpocząć i poukładać klocki w pokoju zabaw,

- pojeździć na motorku, pchaczu, jeździdku z zabawkowego namiotu,

- wykopać wielki dół na plaży i 

10 razy nakarmić króliczki :)