Niniejsza strona wykorzystuje tzw.pliki cookies w celu dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych.Kliknij aby dowiedziec sie wiecej na temat naszej polityki prywatnosci.

Agroturystyka nad morzem dla najmłodszych z rodzinami

tel. 660 932 344

  • Pełnia sezonu 2024

    od 14 maja do 22 września
  • Wrześniowe i czerwcowe wakacje dla maluszków

    Mnóstwo pozytywnych wrażeń
  • Czas wiosennej wolności

    Zapraszamy na Wielkanoc, Majówkę i wiosenne weekendy

Miesiące dla malucha

 

W Glapkach dzieci są zawsze mile widziane!

czy właśnie uczą się jeść i wysmarują wszystko dookoła, czy może nieodparta chęć rysowania w wieku lat 4 pchnęła je w kierunku białej ściany, czy wykopią dół na środku parkingu. Tu rozumiemy ich potrzebę zabawy wypływającą z głębi małego serduszka ;) 

Dlatego przez całe lato mogą kopać w ogromnej piaskownicy, pluskać się w małym, gumowym baseniku, bawić w domku i jeździć na wszystkim co się da. Mogą też poznawać zwierzątka, które są bardzo chętne do zabawy. Wszystkie nasze atrakcje czekają na Gości w świąteczne weekendy, na wiosnę i calutki sezon, który w Glapkach trwa w roku 2024 od 14 maja aż do 22 września.

Z podziwem obserwuję na warsztatach empatię i współpracę między maluszkami i naprawdę już dużymi dziećmi ale widzę też, że każdy wiek ma swoje prawa.


Dalatego w określonym czasie zapewniamy Wam towarzystwo w tym samym wieku. Wtedy to już jest szaleństwo :)

Rodzicom dzieci małych szczególnie polecamy wakacje we wrześniu i w czerwcu, to niezwykłe miesiące w Glapkach.  W tym czasie nasz dom zamienia się z dziecięcej przygody w raj dla Maluszka. To czas kiedy szczególnie zapraszamy tych Gości, którzy nie skończyli jeszcze 6 lat i ich Rodziców oraz Dziadków. Dla Maluchów czynimy wtedy nasz dom mięciutkim i wygodnym a dla przedszkolaczków 2 do 6 otwieramy świat niezwykłych wrażeń. Jeśli mogą Państwo brać pod uwagę ten termin, polecam go gorąco, pogoda jest często lepsza niż latem a uroki spokojnego wybrzeża nie do przecenienia.

 W tym czasie Maluszkom w salonie rozłożymy dodatkowy materacyk a na nim zabawki dla dzieci małych, będą mogły się tam bawić kiedy Rodzice będą w spokoju zjadać posiłki, w ogrodzie obok leżaczków dla Taty i Mamy podgumowany,  duży i miękki kocyk, dodatkowe huśtawki żeby Malcy nie kłócili się gdy zapragną tej samej zabawy, miejsce w cieniu starych drzew żeby mogli się bawić piaskiem, wodą, kuchenką kiedy rodzice odpoczywają obok i pyszne jedzonko dostosowane do ich możliwości ( zawsze gotujemy osobno potrawy z kilku komponentów tak, że można złożyć posiłek dla Malca w każdym wieku).

 

Przedszkolaki czeka już wyprawa w w świat niezwykłej przygody. W naszym ogrodzie coś się dzieje i to nie tylko z czereśniowym drzewem :) Już piąty rok nasz własny eco krasnoludek Madżi szykuje dla Was atrakcje, może znajdziecie jego domek w ogrodzie, zostawi Wam wiadomość lub ważne zadanie do wykonania. Ale o tym ci..., tajemnica nie mówcie nikomu. Te dzieci, które nas odwiedzą znajdą wiadomości od krasnoludka. Skąd się wziął krasnal Madżi, jak tu dotarł i co możemy zrobić żeby został na stałe ? Wszystkiego dowiemy się w trakcie warsztatów dostosowanych specjalnie dla przedszkolnych Maluchów. Będziemy malować rękami, budować domki z kartonów i bawić się nimi, lepić z masy zjadalnej, grzebać w ziemi i sadzić prawdziwe rośliny, podlewać, wozić ziemię taczką i budować rwącą rzekę przy pompie. Nasze codzienne spotkania ze zwierzętami też będą dostosowane do dziecięcego poznawania świata. Rozumiemy, że kiedy mam 3 lub 4 lata nawet koziołek miniaturka jest całkiem duży i tak jakoś patrzy na mnie spode łba. Małe dziecko potrzebuje więcej czasu żeby podejść do owieczki, która ma rogi :) dlatego musimy mieć cierpliwość i czas na spokojne poznawanie. Po kilku dniach każdy Malec zostanie prawdziwym gospodarzem. Będziemy podpatrywać kury i głaskać królicze futerko , bezpieczne zabawy w ogrodzie będą się przeplatały z prawdziwymi wyprawami na plac, do lasku czy na podwórze sąsiada, na pewno nie zabraknie nam wrażeń. Rodzice będą mogli widzieć swoje dzieci radosne, głodne przed posiłkami a wieczorem zmęczone zabawą.

Czas dla Malucha to w roku 2024 termin od 26 maja do 23 czerwca i od 1 do 22 września.

Zmieniamy wtedy troszeczkę plan dnia, zwierzątka karmimy po śniadaniu tak żeby wszystkie dzieci mogły uczestniczyć w karmieniu i gospodarskich aktywnościach, jeszcze bardziej łagodzimy menu. Glapki zawsze gotują domowo i po dziecięcemu ale we wrześniu i czerwcu sporo zaoszczędzamy na soli i białym cukrze bo prawie wcale nie dodajemy go do potraw :). Również inaczej wyglądają wieczorne zajęcia. Mniejsze dzieci szybko się nudzą i nie chcą spędzać zbyt wiele czasu na jednym zadaniu. Od 18 do 19  bawimy się więc, zawsze coś odkrywając, coś tworząc i trochę biegając i karmiąc zwierzaki. Ten codzienny rytuał wzbogacamy też o wiedzę i nowe doświadczenia, jednego dnia będziemy dotykać słomę i siano żeby wiedzieć czym karmić zwierzaki, innego zrywać tylko listki koniczyny lub mlecza dla królików a następnego przesypywać ziarno i śrutę żeby zobaczyć jak zborze zamienia się w jedzenie. Do zajęć zapraszamy też rodziców szczególnie w dzień ogniska i lub w czasie teatrzyku, który sami przygotują :)  co tydzień bawimy się wtedy razem :) 

Czerwiec i wrzesień to też niezwykłe miesiące nad Bałtykiem, świeci już piękne słoneczko i dni są ciepłe, jednak bywają większe wiatry, które dzięki kaprysom pogody wytwarzają spore ilości zdrowego jodu. Nigdzie nie jest się anonimowym i można siedzieć spokojnie w kawiarni przy samej plaży godzinę nad kawą miło gawędząc z właścicielem zamiast pić w pośpiechu w lipcu bo następni czekają. Można się długo bawić na spokojnym placu nad samym morzem w Wiciu, dokazując na pirackim statku i wdychając jod ( 50 metrów od plaży), budować zamki z piasku i kamienia, przelewać wodę na spokojnej cichej plaży. A kiedy zapragniemy odmiany nie musimy wyruszać na dalekie wycieczki. Dla Malców wielką przygodą będzie mini zoo w Wiciu, czy przejażdżka na kucyku w Jarosławieckiej stajni. Te miesiące gwarantują nam prawdziwy wypoczynek

W naszym domu Maluchy znajdą też udogodnienia dla siebie: kąciki zabaw, łóżeczka, wanienki, nocniki, małe klapy, stołeczki do umywalek, przewijak i krzesełka do karmienia oraz leżaczek dla niemowląt i wózek spacerówkę dla zmęczonych nóżek :). Na piętrze jest też lodówka, czajnik, naczynia i mikrofalówka w razie nocnego głodu.

Oczywiście wszystkie Maluszki zapraszamy też w pełni lata, nasz dom jest wakacyjną przygodą dla dzieci w różnym wieku i jak dotąd świetnie się razem bawiły.

Glapki to też miejsce bardzo przyjazne samodzielnym rodzicom, jeśli chcesz przyjechać sama lub sam na wakacje z małym dzieckiem lub dziećmi od tego roku proponujemy ciekawe rozwiązanie. Dwie mamy lub tatusiowie z pociechami zmieszczą się swobodnie w mieszkanku na dole. Macie tam dwa pokoje, wszędzie blisko i wygodę parteru a do tego dużą łazienkę z wanną. Akurat żeby na wrześniowy lub czerwcowy urlop wybrać się z koleżanką.